Krémové tělové mýdlo s přídavkem Aloe Vera

Kategorie: Novinky
Označení:
Komentáře: Komentování vypnuto
Publikováno: 14.1.2013
Krémové tělové mýdlo s přídavkem Aloe Vera
Krémové tělové mýdlo s přídavkem Aloe Vera

Tip Krémové tělové mýdlo s přídavkem Aloe Vera jakostní, v provedení „Mléko a med“. Vysoká čistící a mycí schopnost a neutrální pH je přirozenou vlastností tohoto krémového mýdla. Hydratační složky zaručují šetrnou péči o pokožku a zabraňují jejímu nadměrnému vysoušení. Příjemná medová vůně je již jen pověstnou „třešničkou na dortu“ tohoto výrobku. Dermatologicky testováno. Díky velkému zájmu odběratelů můžeme nabídnout velice příznivou cenu. Porovnatelné výrobky běžně pořídíte za cenu podstatně vyšší.

Cena za 5 litrů 97 Kč (80 Kč bez DPH)

Mycí prostředky a mýdla

Kategorie: Tipy a triky
Označení: ,
Komentáře: Komentování vypnuto
Publikováno: 2.1.2013

Jaké vybrat mycí prostředky a mýdla pro konkrétní použití a co jste o nich možná nevěděli.

 • Mycí prostředky na nádobí nesmíme používat na podlahové krytiny. Vrství se, proto se vždy musí dobře opláchnout čistou vodou. Při opakovaném použití nejen že začínají „lepit“, ale poškozují a leptají některé druhy podlahových krytin.
 • Mycí prostředky na podlahy se nevrství, nemusejí se tedy oplachovat čistou vodou a při dalším procesu se případné zbytky z mytí předcházejícího opět smyjí. Vzhledem k použitým látkám jsou z hygienického hlediska nevhodné na mytí nádobí.
 • Univerzální mycí prostředky neumí dobře ani jedno. Zkrátka ani ryba ani rak
 • Tekutá mýdla jsou čistě chemická určená především na mytí rukou. Mají příznivou cenu, příjemnou parfemaci, hezkou barvu a mnohdy i pěkný obal. Často i s přídavky látek pečujících o pokožku ruce vysušují.
 • Tělová mýdla jsou odlišného složení, jelikož musí splňovat podmínky pro použití na pokožku celého těla. K pokožce bývají podstatně šetrnější než mýdla tekutá.
 • Mýdla s dezinfekční přísadou nedezinfikují. „Přísady“ stačí jedna kapka na 100 litrů a již může být deklarována.
 • Dezinfekční mýdla mají přesně specifikováno spektrum působení, složení a dobu expozice. Nepoužívat svévolně, jelikož výrazným způsobem narušují přirozenou ochranu pokožky.
 • Mydlice lékařská (Saponaria officinalis). Celá rostlina a zejména kořen obsahuje saponiny. Dříve se používala na výrobu čistících prostředků. Roste hojně v bohatých a kyprých půdách, na okrajích vodních toků, na rumištích a podél cest. Není chráněná a nepatří mezi ohrožené druhy. Čistě přírodní produkt.
 • Zásadité mýdlo je vyrobeno z živočišných tuků nebo rostlinných olejů a hydroxidu sodného (NaOH – dříve louh sodný nebo natron). V přírodě dobře odbouratelné, ale pokožku vysušuje. Používali již Babyloňané 2800 let př. n. l, první dochovaný recept je z roku 2200 let př. n. l.
 • Žlučové mýdlo je alkalické mýdlo s býčí žlučí. Je výborné na odstraňování širokého spektra skvrn z textilií kromě vlny a jemných tkanin.
 • Mazlavé mýdlo je vyrobeno z tuku a hydroxidu draselného nebo uhličitanu draselného (potaš). Dříve používáno na úklid a v prádelnách, dnes v malé míře při výrobě mediciálních mýdel.
Mycí prostředky a mýdla - mazlavé mýdlo
Mycí prostředky a mýdla – mazlavé mýdlo
Mycí prostředky a mýdla - mydlice lékařská (saponaria officinalis)
Mycí prostředky a mýdla – mydlice lékařská (saponaria officinalis)
stránka 1 z 1
Vítej , dnes je 18.10.2018 (Čt)