Ochrana podlah polymerovou disperzí

Vyšší stránka:Nabídka

Ochrana podlah polymerovou disperzí je ochranný nátěr pro podlahové krytiny na bázi PVC a Linolea (PVC, Linoleum, Marmoleum apod.). Není vhodný na dlažbu, dřevo, plovoucí podlahu, přírodní a umělý kámen, jelikož podklad neprodyšně uzavřou a ten pak nemá možnost „dýchat“.

Výhody polymerové disperze

Ochrana podlah polymerovou disperzí - před aplikací
Ochrana podlah polymerovou disperzí – před aplikací

Polymerová disperze spolehlivě chrání podlahy před opotřebením a podstatně snižuje náklady na jejich úklid tím, že na nich neulpívá špína, výborně a „lehce“ se stírají. Na běžný úklid podlah ošetřených polymerovou disperzí je doporučována čistá voda, v případě potřeby jen s nepatrným přídavkem mycího prostředku.

Polymerová disperze zároveň zvyšuje hygienický komfort prostředí a výrazně zlepšuje design interiéru svým vysokým a trvalým leskem. Ošetřená podlaha má výborné protiskluzné vlastnosti. Porovnatelné se stavem před ošetřením nebo vyšší.

Způsob aplikace

Ochrana podlah polymerovou disperzí - po aplikaci
Ochrana podlah polymerovou disperzí – po aplikaci

Polymerové disperze se nanášejí na nové podlahy nebo po důkladném základním čištění starší podlahy, kdy zčásti nebo plně zaretušuje drobná poškození a opotřebení. Podlahy po aplikaci je třeba nechat vyzrát při teplotě 20 st. C minimálně 24 hodin. Ppoté lze podlahu plně zatížit a ošetřovat běžnými pomůckami (v případě potřeby též běžnými mycími prostředky).

Pro ještě vyšší odolnost mohou být polymerové disperze zesítěny kovy.


Zavřít Tisknout